Pierwsze kroki już za nami!!!

Dnia 14.08.2013 w ramach projektu  dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu odbył się pierwszy wyjazd integracyjny naszego stowarzyszenia. Uczestnikami  byli mieszkańcy DPS Złota Jesień w Raciborzu oraz seniorzy ze Związku Emerytów i Rencistów działającego na terenie miasta Racibórz.
Docelowym miejscem spotkania był malowniczy Park Leśny U Kaczyny w miejscowości Rogów nieopodal Raciborza.
Dzień zapowiadał wiele przyjemnych atrakcji tak więc, aby energii nam nie brakowało, a uśmiech nie schodził z naszych twarzy zaczęliśmy od słodkiego poczęstunku i łyka orzeźwiającej kawy. Do taktu przygrywał nam akordeonista, także okazji do pląsów również nie zabrakło. Następnie udaliśmy się na przejażdżkę bryczką do pobliskiego lasu  gdzie mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać przepiękne krajobrazy.
Po powrocie czekała nas kolejna wyprawa, tym razem na strzelnicę, gdzie każdy mógł zmierzyć się w  strzeleckim pojedynku. Zwiedziliśmy również mini zoo, starą wozownię oraz   stadninę koni. Po takiej ilości wrażeń chętnie zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Jeśli ktoś miał ochotę spalić nadmiar spożytych kalorii mógł się  udać  na przechadzkę ścieżkami spacerowymi, które sprzyjały ciekawym rozmowom i bliższemu poznaniu się. Po powrocie czekały na nas pyszne lody. Po takim deserze każdy z chęcią pozował do wspólnych  zdjęć, (które można zobaczyć w naszej galerii)Jak wiadomo czas spędzony w miłym towarzystwie szybko mija. Tak było  i  w naszym przypadku. Wycieczka dobiegła końca i nadszedł czas powrotu do domu. Ale nam nie było smutno ponieważ wróciliśmy wypoczęci i  w dobrych nastrojach.

Niebawem czeka nas kolejne spotkanie.

Już 26 września zapraszamy na piknik integracyjny.