Wizyta w Urzędzie Miasta Racibórz i MOPS

20150924_102811

We wrześniu tego roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mieli okazję podpatrzyć jak funkcjonuje Urząd Miasta w Raciborzu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Raciborzu.

O godzinie 10.00 podopieczni ŚDS zawitali do Urzędu Miasta  w Raciborzu, gdzie bardzo serdecznie powitały nas Panie z Biura Obsługi Klienta. Wytłumaczyły nam gdzie zgłosić się z konkretną sprawą w urzędzie, gdzie prosić o pomoc oraz nakreśliły jak pracują poszczególne wydziały urzędu.

Pokazały nam jak wygląda wniosek o wydanie dowodu osobistego oraz kiedy i u kogo należy go złożyć. Następnie przywitała nas Pani Naczelnik Wydziału Obywatelskiego, która oprowadziła nas i pokazała gdzie wyrabia się dowód osobisty oraz gdzie można np. zameldować  i wymeldować się.

Dowiedzieliśmy się również gdzie urzęduje Prezydent Miasta. Po tym spotkaniu pozytywnie nastawieni i w miłej atmosferze przeszliśmy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu. Tam również przywitano nas bardzo serdecznie, zobaczyliśmy gdzie w ośrodku znajduje się sekretariat, dowiedzieliśmy się gdzie przyjmują pracownicy socjalni oraz gdzie udać się po pomoc w różnych sytuacjach życiowych.

 

20150924_102657