10 lat ŚDS minęło

Uroczysty Jubileusz, który odbył się 28 czerwca 2024 roku już za nami. Dzień ten obfitował we wspaniałe niespodzianki zarówno dla uczestników, pracowników naszego ośrodka jak i gości którzy przybyli z nami świętować.
Obchody Jubileuszu połączone były z wydarzeniem z Planu Rocznego pt. „Dzień rodziny”. 
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 09.30 uroczystą  Mszą Św. W Parafii pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Raciborzu, w której uczestniczyli nasi podopieczni wraz z rodzinami, członkowie Stowarzyszenia i zaproszeni goście. 
Oprawa Mszy św. odbyła się z aktywnym udziałem uczestników i pracowników ŚDS. 
Następnie wszyscy udali się na Zamek Piastowski w Raciborzu gdzie rozpoczęły się oficjalne obchody Jubileuszu oraz Dnia Rodziny. Obchody rozpoczęły się powitaniem gości, rodzin, uczestników, wolontariuszy, oraz władz instytucji, które na co dzień wspierają nasz ŚDS w Raciborzu. Następnie odbyła się projekcja filmu multimedialnego przedstawiającego życie w Środowiskowym Dom, w którym głównymi aktorami byli uczestnicy oraz pracownicy. Po wyświetlonym filmie nastąpiła niespodzianka dla wszystkich uczestników, którą było wręczenie im indywidualnego portretu fotograficznego z sesji zdjęciowej, która odbyła się w ramach zajęć Domu. Po części oficjalnej nastąpił występ zespołu „Ani to projekt”, w którym wokalistką jest Pani Psycholog ŚDS- Pani Anna Staszewska. Wystąpiła ona ze swoimi autorskimi piosenkami w towarzystwie akompaniamentu kolegów z zespołu: pianisty, perkusisty, akordeonisty i gitarzystów.  Była to prawdziwa uczta muzyczna. Wszyscy świetnie się bawili. Po części oficjalnej uczestnicy, rodzice oraz zaproszeni goście mogli razem porozmawiać oraz poczęstować się przy suto zastawionym stole.