Podopieczni Stowarzyszenia „Dom” na I miejscu

Pierwszą nagrodę, na uroczystej Gali rozdania nagród Laureatom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” etapu wojewódzkiego, odebrała delegacja Stowarzyszenia „Dom”, na zaproszenie Dyrektora Oddziału Śląskiego PFRON Jana Wrońskiego.

W tym roku tematem przewodnim konkursu było hasło „To co Kocham”, a uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

Podopieczni Stowarzyszenia „Dom” wzięli udział w konkursie w kategorii fotografia.

„Ten rok był trudny dla naszych podopiecznych ze względu na ograniczenia pandemiczne i dlatego wspieramy organizacje zajęć terapeutycznych w plenerze, na których nasi podopieczni mogą realizować się artystycznie. Jesteśmy dumni, że nasi uczestnicy Krzysztof Szłapka i Dariusz Mucha zdobyli kolejną prestiżową nagrodę dla naszego ośrodka. Dziękuję serdecznie terapeutom Panu Szymonowi Jasińskiemu i Pani Jolancie Brodaczewskiej za ich nieoceniony wkład w rozwój zainteresowań naszych podopiecznych”- informuje Magdalena Procajło (Prezes Stowarzyszenia).

Nagrodzona fotografia powstała podczas zajęć organizowanych w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu. ŚDS w Raciborzu mieści się przy ulicy Grzonki 1, prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Dom” w Raciborzu jako zadanie rządowe zlecane przez Powiat Raciborski i przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.