Festiwal organizacji pozarządowych

festiwal

14 września 2014 roku nasze Stowarzyszenie wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy wzięło udział w II festiwalu organizacji pozarządowych w Raciborzu pod nazwą „Pozytywna energia ekonomii społecznej”.

Wydarzenie organizowało Starostwo Powiatowe w ramach projektu Inkubator Ekonomii Społecznej subregionu zachodniego województwa śląskiego. Oprawa imprezy była niepowtarzalna ze względu na miejsce w którym się odbywała a był to Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Właśnie w tym szczególnym miejscu mieliśmy okazję do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć uczestników naszej placówki a także do promowania działań jakie niesie ze sobą stowarzyszenie. Przygotowania do festiwalu trwały od paru tygodni.

Nasi podopieczni wraz z terapeutami specjalnie na tę okazję przygotowali występ artystyczny który mogliśmy podziwiać na zamkowej scenie. Mieliśmy także możliwość zaprezentowania swoich prac które cieszyły się sporym zainteresowaniem, wśród nich były przedmioty wyrabiane przez naszych podopiecznych w pracowni ceramicznej tj : gliniane patery, donice, misy,wazony, romantyczne anioły wszystkie prace były ręcznie szkliwione w barwach wrzosu i złoconego turkusu także było na czym oko zawiesić.

Na naszej ekspozycji znajdowały się również przepiękne prace wykonane techniką decoupage od przeróżnej maści szkatułek, stylizowanych herbaciarek po babcine puzderka, tace i solniczki. Wybór był szeroki także każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie lub bliskiej mu osoby. Aby bliżej zapoznać się z naszymi pracami zapraszamy do obejrzenia galerii.

więcej zdjęć: galeria na fb